Araç Kiralamada Kilometre Sınırı
Bir aracın satış değerini etkileyen en önemli etkenlerin başında kilometresi gelmektedir. Bu sebeple acenteler, araç filolarında genç ve yeni nesil araçları tercih etmektedir. Hem kaliteli hizmet sunabilmek hemde araç değişiminde, aracı değerinde elden çıkarabilmek için bu yola başvuran acenteler, bu denli önem arz eden konuda da hizmetlerine km sınırı koymaktadır. Günlük kiralamalarda bir sınır konulmayan bu hizmette, orta sınıf ve lüks araç kapasitelerinde günlük 200 km aylık 3000-4000 km limiti belirlenmektedir.

Araç Kiralamada Sigorta Avantajı
Kiralık araçların, sigorta ve kaskosu bireysel araçlardan farklı olarak düzenlenmektedir. Bu sebeple kurumsal olmayan firmalar, araçlarını normal sigorta ve kasko poliçesi ile güvence altına almakta, olası bir kaza durumunda kullanıcı kendini hasar bedeli öderken bulabilmektedir. Bu sebeple profesyonel hizmet veren acenteler ile çalışmak, kiralama sürecinde karışılacak kaza yada herhangi bir olumsuzlukta, kiracı haklarının kullanılmasına imkan tanıyacaktır. Aracın mülkiyet hakkının, acentada olmasından ötürü aracın bütün güvence ve prosedürlerinin acenta tarafından yürütülmesi gerekmektedir. Bu sebeple sözleşme imzalanırken, aracın sahip olduğu güvenceler hakkında geniş kapsamlı bilgi sahibi olmak en doğrusu olacaktır.


Yıllık kiralama yaparak bütçenizi belirleyerek ödemelerinizi kontrol altına alın

Kurumsal kiralamanın avantajları ile
bütçenize katkı sağlayın

Araç kiralama faturanızla vergilerinizde
indirim sağlayın

Oto kiralama, tatil, seyahat, organizasyon ve iş takibi aşamasında, hem bireysel hemde kurumsal firmaların sıklıkla yardım aldığı destekler arasındadır.

Özellikle büyük çaplı şirketlerin, her departman için farklı sınıf araçlara ihtiyaç duyması, bütçe olarak oldukça zorlayıcı ve maliyetli faturalar ortaya çıkarırken, ekstradan bu araçların bakımı, onarımı ve değişimi aşamasında da şirketleri, hem zaman hem de finansal olarak bir kere daha bedeller ödemek zorunda bırakmaktadır.


Şirket araçları için özellikle bir bütçe ve zaman ayırmak zorunda kalmadan, ihtiyaç duyulan her araç modelini, uzun vadeli, sabit kiralama ödenekleri ile daha cazip ve avantajlı hale getiren oto kiralama ile çalışmak bu bağlamda en doğru karar olacaktır.


Filo kiralama yapılarak, kaskolu, sigortalı, iç ve dış donanımları ile eksiksiz bir aracı kiralamak, şirketin işlerini sekteye uğratmadan yürütülmesine imkan tanırken, aracın bütün sorumluluğunun acenta da olması da şirket adına ayriyeten bir fırsat kazandırmaktadır.


Yaşanılacak bir kaza yada arıza durumunda, yeni araç tedariği ile mağduriyetlerin önüne geçen ve iş kaybı yaşanmayan kiralama hizmetleri ile aynı zamanda araç vergisi, muayenesi ve periyodik lastik değişimleri gibi prosedürlerle ilgilenmek zorunda kalmadan, yalnızca araç kullanım hakkı elde edilmektedir.


Şirket adına kiralanan araçlar, gider kalemi altında gösterilebileceği için KDV ve vergi indirimi fırsatından da yararlanabilen firmalar, böylelikle şirket kasasından araç sahibi olmak için ayıracakları yüklü miktar paranın küçük bir kısmı ile aynı ihtiyaçlarını karşılamış olmanın konforunu yaşayacaktır.


Bu denli çok yönlü avantaj sağlayan Kurumsal Rent A Car Hizmetlerinin Finansal Anlamda Kazandırdığı Avantajlar şu başlıklar altında sıralanmaktadır.


 • Filo yada şirket için özel araç kiralamak, araç maliyetleri ile uğraşmanın önüne geçerek, ekstra gider ve yüklü para çıkışını engellemekte, araç sahibi olmak için ayrılacak öz sermayenin, başka alanlarda değerlendirilmesine imkan tanımaktadır.

 • Araç sayısı fark etmeksizin, şirket adına kiralanan taşıtlar, enflasyondan etkilenmeden, değişmeyen yıllık sabit ödeme koşulları çerçevesinde kullanılmakta buda şirket bütçesini yormayan, ekonomik bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Kurumsal firmalar, kiraladığı araçlar için ödediği faturayı, gider olarak gösterebileceği için KDV ve vergi indiriminden faydalanma fırsatı elde etmektedir.

 • Araç değişimi söz konusu olduğunda, ikinci el kaygısı gütmeden, firma dilediği sınıftaki aracı, düşük maliyetle şirket bünyesine kazandırabilmektedir.

 • Firmalar, ihtiyaç duyduğu süre zarfı kadar araç kiralayabilir, ekstra maliyetlerin önüne geçebilir.

 • Hasar ve arıza durumunda mülkiyet hakkının acentede olmasından ötürü, sözleşmede yer alan muafiyet dışı durumlar haricinde bütün bakım, onarım ve gider masraflarını acenta üstleneceği gibi, firmaların mağduriyet yaşanmaması adına da yedek araç desteği sağlanmaktadır.

 • Acentaların takip ettiği filo yönetimi ile aracın hiçbir sorumluluğunu dert etmeden ve üstlenmeden, sadece hizmet odaklı araç kullanmanın konforunu yaşanmaktadır.

 • Taahhüt ve teminat göstermeksizin, dilenen araç sınıfını tercih edilebilmektedir.
   

  Kurumsal Firma Araç Kiralama Koşulları

  Herşeyden önce firmalar, ihtiyaçları doğrultusunda araç sayısı ve modeli tercih etmelidir.

  Beklentilerin üzerinde seçilecek araç sayısı ve sınıfı maliyeti artıracağı için, şirket kasasından ekstra gider çıkmasına zemin hazırlayacaktır.
   

  Şirketler her zaman güvenilir ve kurumsal bir acenta ile çalışmayı tercih etmelidir. Yaşanılacak sorun ve kaza esnasında muhatap bulabilecek, yardımcı olabilecek ve mağduriyetleri karşılayabilecek potansiyele sahip bir firma, doğru seçim olacaktır.

  Şirketler firmalardan sorunsuz, ekonomik, kaskolu ve sigortalı araç beklentisine girerken, firmalarda kurumsal şirketlerden bu hizmeti başlatabilmek için mevzuatlar gereği bazı belgeler talep etmektedir.
   

  • Vergi levhası

  • İmza sirküsü

  • Yetki Belgesi

  • Ticari Sicil Gazetesi

  • Faaliyet Belgesi bu evraklar arasında yer almaktadır.

Kurumsal Araç Kiralama Formu